محل تبلیغات شما
عطربازها می دانند که عطرها انواع مختلفی دارند و بر اساس مواد تشکیل دهنده و کیفیتشان طبقه بندی می شوند. پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت، ادوکلن، اوفرش همه انواع عطر هستند که زمان خرید عطر ما را دچار سردرگمی می کنند و نمیدانیم کدام برای ما مناسب تر است و بهتر است کدام را بخریم.

در این مقاله قصد داریم انواع آنها و تفاوتشان با هم را در چند مقایسه کوتاه اما بسیار مفید مطرح کنیم. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید:

ابتدا بیایید یک مقدمه کوتاه را با هم بررسی کنیم:

عطرها از ترکیب سه ماده : مایع روغنی عطر، آب و الکل تشکیل شده اند که مایع روغنی عطر همان عطر اصل است که عطرسازان با ترکیب محلول آب و الکل آن را رقیق می کنند. هر چه غلظت محلول روغنی عطر بیشتر باشد، کیفیت عطر عالی تر است.

پرفیوم

خالص ترین و گران ترین نوع عطر است که حدوداً از 20 تا 30 درصد مایع روغنی تشکیل شده و مابقی از آب و الکل تشکیل شده است. ماندگاری پرفیوم بین 6 تا 8 ساعت است. درصد بالای مایع روغنی در این نوع عطر باعث قیمت بالا، رایحه قوی تر و البته ماندگاری بسیار طولانی تر است.

ادو پرفیوم

دومین عطر از نظر کیفیت و غلظت مایع روغنی عطر. با خلوص حدوداً 5 تا 15 درصد. ماندگاری این نوع عطر حدوداً بین 2 تا 3 ساعت است و البته درصد بالاتر آب و الکل آن نسبت به نوع پرفیوم باعث ماندگاری کمتری شده است.
ادکلن

ادکلن ها اغلب برای آقایان ساخته می شوند و کمتر برای بانوان مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل آن هم حجم بالای الکل و رواج بیشتر آن بین مردان است. درصد مایع روغنی در این نوع عطر حدوداً 2 تا 4 درصد است و فقط 2 ساعت ماندگاری دارد که طبیعتاً دلیل آن درصد بالای الکل آن است.

اوفرش

کم کیفیت ترین نوع عطر با حدود 1 تا 3 درصد مایع روغنی که درصد بالایی از آن از ترکیب آب و الکل ساخته شده است. حتی برخی از اوفرش به عنوان آب معطری یاد می کنند که فقط می توان از رایحه آن احساس طروات و تازگی کرد.

همانطور که گفتیم بیشتر قیمت عطرها به مایع روغنی موجود در آن وابسته است و هر چه مایع بیشتر باشد عطر نه تنها کیفیت بیشتری پیدا می کند بلکه بسیار هم گران تر می شود. اما به این نکته هم دقت داشته باشید که همیشه غلظت بالای عطر به معنی کیفیت بیشتر آن نیست و گاهی هم ممکن است پیش بیاید که مایع روغنی با فرمول نامناسبی تولید شده باشد و در نهایت عطر بی کیفیتی به ما تحویل بدهد که رایحه آن هیچ سلیقه ای را پوشش ندهد. پس برای خرید عطر همه جوانب را بسنجید و صرفاً یک عطر را به دلیل چاپ کلمه پرفیوم روی آن به عنوان باکیفیت قلمداد نکنید و یک مبلغ گزاف بابت یک عطر بی کیفیت پرداخت نکنید.

اگر هم عطر را به خوبی تشخیص نمی دهید پیشنهاد می دهیم یک فروشگاه مطمئن پیدا کنید و همیشه عطر را از آنجا خرید کنید.

پرفیوم، ادوپرفیوم یا ادوتویلیت؟ کدام را بخریم؟

عطر ,مایع ,روغنی ,درصد ,الکل ,هم ,مایع روغنی ,آب و ,و الکل ,نوع عطر ,است و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی